
REKRUT - OBÓZ SURVIVALOWY
wakacyjna przygoda w lesie dla dzieci 12 -14 lat
Przygoda zaczyna się od wyjścia z domu
Zapraszamy dzieci w wieku od 12 do 14 lat, do udziału w zimowej przygodzie. Każdy dzień obozu survivalowego obfituje w mnóstwo atrakcji i zadań specjalnych, które dostarczą wielu niezapomnianych przygód. Zimowisko z survivalem to szkoła przetrwania i poznawanie nowych możliwości z dala od miasta, telewizji i elektroniki. Program, stopień trudności zadań dopasowany do starszej grupy wiekowej. Wszystkim uczestnikom gwarantujemy przygodę życia, bezpieczeństwo i fachową opiekę instruktorską.
KAŻDA PRZYGODA BUDUJE UMIEJĘTNOŚCI I DOŚWIADCZENIE
Co nas czeka na zimowisku survivalowym
Na obóz survivalowy zapraszamy uczestników, którzy chcą przeżyć fantastyczną zimową przygodę. 7 dni w ośrodku wypoczynkowym Dorota spędzimy na aktywnej rozrywce: pokonywaniu codziennego trudu szkoły przetrwania, zadaniach zręcznościowych. Nie zabraknie zajęć warsztatowych, gdzie poznamy tajniki umiejętności związanych z bushcraftem i survivalem. Na naszych obozach survivalowych spotykają się uczestnicy, którzy chcą poznać nowych kolegów i koleżanki – a więc dobrze zgrana drużyna i szalone wyzwania czekają!

PORANKI SPORTOWE
Regularność jest bardzo ważna w życiu każdego rekruta, uczy dyscypliny i gospodarowania czasem. Dlatego każdy dzień rozpoczynamy porannym rozruchem, który obudzi największych śpiochów.
Niezależnie od pogody, koniunkcji Księżyca z Marsem, sytuacji na arenie międzynarodowej, jedno jest pewne – na śniadanie idziemy dotlenieni, rozgrzani i zadowoleni.

GEOCACHING
GPS – co mówią nam współrzędne GPS, GLONASS, Galileo. Rekruci dowiedzą się jak odczytywać położenie przy pomocy nadajnika, jak wyznaczać najkrótsze drogi do celu.
GEOCACHING – terenowa gra polegająca na poszukiwaniu ukrytych skarbów, zagadek i zaszyfrowanych haseł. Wykorzystacie wcześniej zdobytą wiedzę o nadajnikach GPS.

STRZELECTWO
Teoria to podstawa, ale zajęcia strzeleckie na strzelnicy dają prawdziwą satysfakcję z posiadanej wiedzy. Czeka nas dużo ćwiczeń strzeleckich:
WIATRÓWKI – uczymy techniki i opanowania
ŁUKI – każdy może zostać Robin Hoodem

ARCHERY TAG
ARCHERY TAG to połączenie łucznictwa i paintballa, czyli wyposażeni w łuki, strzelamy do siebie. Oczywiście wszystko jest bezpieczne, Skauci mają na głowach ochronne maski, a strzały są zakończone nie grotem, a miękką gąbką.

WĘZŁY I ASEKURACJA
Dobry REKRUT sam wiąże swoje liny, a więc ósemka, prosty, skrajny tatrzański po szkoleniu będą bułką z masłem. Kolejnym etapem będzie omówienie przyrządów alpinistycznych takich jak kubek, gri gri czy stop rolka. Kolejny etap to szkolenie z auto asekuracji, oraz asekuracji partnera. Zdobytą wiedzę spożytkujemy na budowie mostów linowych.

WARSZTAT - PROCA
Na warsztat bierzemy procę neurobalistyczną, czyli dobrze znaną kieszonkową katapultę. Pierwszym etapem będzie znalezienie odpowiedniego materiału na uchwyt. Potem pod okiem instruktorów i z użyciem prostych narzędzi, samodzielnie wykonacie swój pierwszy miotacz pocisków wszelakich. Na koniec przetestujemy swoje proce na strzelnicy.

ORIENTEERING
MAPY – o mapach będziecie wiedzieli wszystko. Poznacie rodzaje map, czytanie odległości, znaki topograficzne i inne zagadnienia.
KOMPAS – jak już znacie mapy trzeba zaprzyjaźnić się z kompasem. Nauczycie się jak wykorzystać ten tandem do sprawnego poruszania się w terenie.
GRY TEREOWE – praktyczne wykorzystanie zdobytej wiedzy. Nie obędzie się bez Nocnych Podchodów.

OGIEŃ
Rozpalanie ognia to najważniejsza pozycja w survivalowym elementarzu. Nauczymy Was jak wybierać miejsce na palenisko, jak pozyskać i przygotować naturalną rozpałkę i opał. Omówimy kilka rodzajów ognisk wraz z konkretnymi przykładami zastosowania. Oprócz tego przygotujemy samodzielnie wodoodporną podpałkę i zapałki szturmowe, które niezależnie od pogody pozwolą Wam na rozpalenie ognia.

KOMUNIKACJA
RADIA – potocznie zwane krótkofalówkami, pomimo ograniczonego zasięgu to wspaniały sposób na komunikację.
SZYFRY – czyli jak komunikować się tak, aby tylko wybrani mieli dostęp do właściwej treści. Poznacie tajniki kryptograficznych algorytmów szyfrujących.
ALFABET MORSE’A – nauka odczytywania wiadomości przerzynanych dźwiękiem lub światłem.

BUDOWANIE SCHRONIENIA
Jedna z podstawowych rzeczy w survivalu. Każdy może się zgubić w terenie, a gdy zapada zmrok i mamy ciężkie warunki atmosferyczne, warto przygotować odpowiednie schronienie. Przećwiczymy budowę różnego rodzaju schronień przy wykorzystaniu dostępnych w lesie materiałów oraz tego, co zabierzemy ze sobą na wyprawę.

WODA
Woda to życie, a nauka mówi, że życie z wyszło z wody. Dowiecie się jak czerpać, uzdatniać i gdzie szukać wody. Na jakie zagrożenia zwracać uwagę podczas jej pozyskiwania. przygotujemy naturalny filtr do wody oraz przyjrzymy się rożnym metody jej uzdatniania.

NOCNE PODCHODY
Najstarsza terenowa gra świata Aby sprawnie się poruszać w ternie użyjemy specjalnych znaków patrolowych. Koniecznie weźcie sprawne latarki!

ZAJĘCIA DODATKOWE
Przerwę od leśnych zmagań wykorzystamy na:
– gry zespołowe
– kino survivalowe
– paracordy
– wieczorne biesiady przy ognisku
– kantyna z gorącą herbatą, pilkarzykami, dartem i planszówkami

BASEN
Świetna odskocznia od nielekkiej survivalowej codzienności 🙂
Planujemy dwa wyjścia, ale jeżeli czas pozwoli i będzie taka wola,
to może i więcej.

WYPRAWA REKRUTÓW
Całodzienna wyprawa z grą strategiczną, w czasie której Rekruci napotykają zadania specjalne sprawdzające zdobyte umiejętności. Prawdziwy test hartu ducha, wytrwałości oraz etap w którym jedynie zespołowa praca pozwoli osiągnąć sukces.
HARMONOGRAM

półkolonie
7:30/8:00 - spotkanie z instruktorami - Gdańsk -Kowale parking.
9:00 - 13:00 blok programowy
10:00 - 10:30 drugie śniadanie
13:00 - 14:00 przerwa obiadowa
14:00 - 16:30 - blok programowy
9:00 - 13:00 blok programowy
17:30 - odbiór dzieci - Gdańsk Kowale - parking
Program zajęć nie jest stały może różnić się w zależności od danej sekcji, wieku dzieci oraz war
TERMIN

15.07 - 24.07.2022
24.07 - 31.07.2022
31.07 - 07.08.2022
NA ŁONIE NATURY
Gdzie to się wydarza?

ŁAPINO - JAR REKNICY
Bazą obozową będzie Ośrodek Wypoczynkowy Dorota położony w lesie nad przepięknym jeziorem w Łapinie ok. 20 km. od Gdańska. Ośrodek jest ogrodzony i monitorowany, posiada bezpośredni dostęp do wody, własną piaszczystą plażę z wydzielonym kąpieliskiem oraz pomost. Ośrodek dysponuje przystanią wodną, w której cumujemy nasze łódki, kajaki i rowerki wodne. Uczestnicy obozu zakwaterowanie są w ładnie wykończonych domkach drewnianych dysponujących 2 -3-osobowymi pokojami z pełnym węzłem sanitarnym.
Na terenie ośrodka dysponujemy rozbudowaną infrastrukturą sportową:
park linowy, siatka wspinaczkowa, pole paintball, sprawnościowy tor przeszkód, strzelnica łucznicza i wiatrówka, boiska sportowe, sprzęt pływający, świetlica (ping-pong, piłkarzyki), sala dyskotekowa, strefa relaksacyjna, miejsca ogniskowe.
Zapisz swoje dziecko

OBÓZ survivalowy
Pakiet zawiera:
- całodobowa opieka instruktorska
- 8-10 tematycznych dni pełnych przygód
- pełne wyżywienie: śniadanie, dwudaniowy obiad, podwieczorek i owoce, kolacja
- opiekę medyczną,
- BEZPIECZEŃSTWO - ubezpieczenie NNW
- opieka 1 instruktora na 10 uczestników,
- fotorelacja z całego turnusu
Ekwipunek Survivalowca
Impreza odbywa się na świeżym powietrzu, zalecamy wygodny ciepły strój.
Bielizna termoaktywna
Ciepła kurtka
Niewielki i wygodny plecak na wyprawy do lasu
Karimata - do siedzenia
Latarka - wskazana czołówka
Rękawiczki - dwie pary
Czapka, a najlepiej dwie
1 dziecko
wiek 12-14 lat-
8-10 dni przygody
-
7-9 noclegów
-
Pełne wyżywienie
-
Opiekę instrukorską
-
Bezpieczeństwo - NNW
-
Opieka medyczna
-
Codzienna fotorelacja
-
Wiek dzieci: 12 -14 lat
Każde kolejne dziecko
(SIOSTRA, BRAT, KUZYNOSTWO, KOLEZANKA, KOLEGA)-
8-10 dni przygody
-
7-9 noclegów
-
Pełne wyżywienie
-
Opiekę instruktorską
-
Bezpieczeństwo - NNW
-
Opieka medyczna
-
Codzienna fotorelacja
-
wiek dzieci: 12-14 lat