REKRUT - OBÓZ SURVIVALOWY

wakacyjna przygoda w lesie dla dzieci 12 -14 lat

ZABAWA, zdrowie, wolność

Przygoda zaczyna się od wyjścia z domu

Zapraszamy dzieci w wieku od 12 do 14 lat, do udziału w zimowej przygodzie. Każdy dzień obozu survivalowego obfituje w mnóstwo atrakcji i zadań specjalnych, które dostarczą wielu niezapomnianych przygód. Zimowisko z survivalem to szkoła przetrwania i poznawanie nowych możliwości z dala od miasta, telewizji i elektroniki. Program, stopień trudności zadań dopasowany do starszej grupy wiekowej. Wszystkim uczestnikom gwarantujemy przygodę życia, bezpieczeństwo i fachową opiekę instruktorską.

KAŻDA PRZYGODA BUDUJE UMIEJĘTNOŚCI I DOŚWIADCZENIE

Co nas czeka na zimowisku survivalowym

Na obóz survivalowy zapraszamy uczestników, którzy chcą przeżyć fantastyczną zimową przygodę. 7 dni w ośrodku wypoczynkowym Dorota spędzimy na aktywnej rozrywce: pokonywaniu codziennego trudu szkoły przetrwania, zadaniach zręcznościowych. Nie zabraknie zajęć warsztatowych, gdzie poznamy tajniki umiejętności związanych z bushcraftem i survivalem. Na naszych obozach survivalowych spotykają się uczestnicy, którzy chcą poznać nowych kolegów i koleżanki – a więc dobrze zgrana drużyna i szalone wyzwania czekają!

178716409_2834263493500636_4714960412512355174_n

PORANKI SPORTOWE

Regularność jest bardzo ważna w życiu każdego rekruta, uczy dyscypliny i gospodarowania czasem. Dlatego każdy dzień rozpoczynamy porannym rozruchem, który obudzi największych śpiochów.
Niezależnie od pogody, koniunkcji Księżyca z Marsem, sytuacji na arenie międzynarodowej, jedno jest pewne – na śniadanie idziemy dotlenieni, rozgrzani i zadowoleni.

survivalcamp8

GEOCACHING

GPS – co mówią nam współrzędne GPS, GLONASS, Galileo. Rekruci dowiedzą się jak odczytywać położenie przy pomocy nadajnika, jak wyznaczać najkrótsze drogi do celu.
GEOCACHING – terenowa gra polegająca na poszukiwaniu ukrytych skarbów, zagadek i zaszyfrowanych  haseł. Wykorzystacie wcześniej zdobytą wiedzę o nadajnikach GPS.

wyjazdy survivalowe

STRZELECTWO

Teoria to podstawa, ale  zajęcia strzeleckie na strzelnicy dają prawdziwą satysfakcję z posiadanej wiedzy. Czeka nas dużo ćwiczeń strzeleckich:

WIATRÓWKI – uczymy techniki i opanowania
ŁUKI – każdy może zostać Robin Hoodem

IMG_20210206_140741_1

ARCHERY TAG

ARCHERY TAG to połczenie łucznictwa i paintballa, czyli wyposaeni w łuki, strzelamy do siebie. Oczywiście wszystko jest bezpieczne, Skauci maj na głowach ochronne maski, a strzały s zakończone nie grotem, a mikk gbk.

 

rpt

WĘZŁY I ASEKURACJA

Dobry REKRUT sam wiąże swoje liny, a więc ósemka, prosty, skrajny tatrzański po szkoleniu będą bułką z masłem. Kolejnym etapem będzie omówienie przyrządów alpinistycznych takich jak kubek, gri gri czy stop rolka. Kolejny etap to szkolenie z  auto asekuracji, oraz asekuracji partnera. Zdobytą wiedzę spożytkujemy na budowie mostów linowych.

proca

WARSZTAT - PROCA

Na warsztat bierzemy procę neurobalistyczną, czyli dobrze znaną  kieszonkową katapultę. Pierwszym etapem będzie znalezienie odpowiedniego materiału na uchwyt. Potem pod okiem instruktorów i z użyciem prostych narzędzi, samodzielnie wykonacie swój pierwszy miotacz pocisków wszelakich.  Na koniec przetestujemy swoje proce na strzelnicy.

survivalowe zajęcia dla dzieci

ORIENTEERING

MAPY – o mapach będziecie wiedzieli wszystko. Poznacie rodzaje map, czytanie odległości, znaki topograficzne i inne zagadnienia.
KOMPAS – jak już znacie mapy trzeba zaprzyjaźnić się z kompasem. Nauczycie się jak wykorzystać ten tandem do sprawnego poruszania się w terenie.
GRY TEREOWE – praktyczne wykorzystanie zdobytej wiedzy. Nie obędzie się bez Nocnych Podchodów.

FP-26

OGIEŃ

Rozpalanie ognia to najważniejsza pozycja w survivalowym elementarzu. Nauczymy Was jak wybierać miejsce na palenisko, jak pozyskać i przygotować naturalną rozpałkę i opał. Omówimy kilka rodzajów ognisk wraz z konkretnymi przykładami zastosowania. Oprócz tego przygotujemy samodzielnie wodoodporną podpałkę i zapałki szturmowe, które niezależnie od pogody pozwolą Wam na rozpalenie ognia.

3 dniowa wycieczka szkolna Survival Roma Łapino

KOMUNIKACJA

RADIA – potocznie zwane krótkofalówkami, pomimo ograniczonego zasięgu to wspaniały sposób na komunikację.
SZYFRY – czyli jak komunikować się tak, aby tylko wybrani mieli dostęp do właściwej treści. Poznacie tajniki kryptograficznych algorytmów szyfrujących.
ALFABET MORSE’A – nauka odczytywania wiadomości przerzynanych dźwiękiem lub światłem.

TARP

BUDOWANIE SCHRONIENIA

Jedna z podstawowych rzeczy w survivalu. Każdy może się zgubić w terenie, a gdy zapada zmrok i mamy ciężkie warunki atmosferyczne, warto przygotować odpowiednie schronienie. Przećwiczymy budowę różnego rodzaju schronień przy wykorzystaniu dostępnych w lesie materiałów oraz tego, co zabierzemy ze sobą na wyprawę.

rpt

WODA

Woda to życie, a nauka mówi, że życie z wyszło z wody. Dowiecie się jak czerpać, uzdatniać i gdzie szukać wody. Na jakie zagrożenia zwracać uwagę podczas jej pozyskiwania. przygotujemy naturalny filtr do wody oraz przyjrzymy się rożnym metody jej uzdatniania.

SURVIVAL DAY NIGHT SOPOT 6 MARCA64

NOCNE PODCHODY

Najstarsza terenowa gra świata Aby sprawnie się poruszać w ternie użyjemy specjalnych znaków patrolowych. Koniecznie weźcie sprawne latarki!

 

old-vintage-compass-and-travel-instruments-on-anci-TXCFYSA.jpg

ZAJĘCIA DODATKOWE

Przerwę od leśnych zmagań wykorzystamy na:
– gry zespołowe
– kino survivalowe
– paracordy
– wieczorne biesiady przy ognisku
– kantyna z gorącą herbatą, pilkarzykami, dartem i planszówkami

Happy,Children,Kids,Group,At,Swimming,Pool,Class,Learning,To

BASEN

Świetna odskocznia od nielekkiej survivalowej codzienności 🙂
Planujemy dwa wyjścia, ale jeżeli czas pozwoli i będzie taka wola,
to może i więcej.

fabrykaprzygody_2020.12.11_55le5d

WYPRAWA REKRUTÓW

Całodzienna wyprawa z grą strategiczną, w czasie której Rekruci napotykają zadania specjalne sprawdzające zdobyte umiejętności. Prawdziwy test hartu ducha, wytrwałości oraz etap w którym jedynie zespołowa praca pozwoli osiągnąć sukces.

HARMONOGRAM

półkolonie

7:30/8:00 - spotkanie z instruktorami - Gdańsk -Kowale parking.
9:00 - 13:00 blok programowy
10:00 - 10:30 drugie śniadanie
13:00 - 14:00 przerwa obiadowa
14:00 - 16:30 - blok programowy
9:00 - 13:00 blok programowy
17:30 - odbiór dzieci - Gdańsk Kowale - parking
Program zajęć nie jest stały może różnić się w zależności od danej sekcji, wieku dzieci oraz war

TERMIN

15.07 - 24.07.2022
24.07 - 31.07.2022
31.07 - 07.08.2022

NA ŁONIE NATURY

Gdzie to się wydarza?

ŁAPINO - JAR REKNICY

Bazą obozową będzie Ośrodek Wypoczynkowy Dorota  położony w lesie nad przepięknym jeziorem w Łapinie ok. 20 km. od Gdańska. Ośrodek jest ogrodzony i monitorowany, posiada bezpośredni dostęp do wody, własną piaszczystą plażę z wydzielonym kąpieliskiem oraz pomost. Ośrodek dysponuje przystanią wodną, w której cumujemy nasze łódki, kajaki i rowerki wodne. Uczestnicy obozu zakwaterowanie są w ładnie wykończonych domkach drewnianych dysponujących 2 -3-osobowymi pokojami z pełnym węzłem sanitarnym.
Na terenie ośrodka dysponujemy rozbudowaną infrastrukturą sportową:
park linowy, siatka wspinaczkowa, pole paintball, sprawnościowy tor przeszkód, strzelnica łucznicza i wiatrówka, boiska sportowe, sprzęt pływający,  świetlica (ping-pong, piłkarzyki), sala dyskotekowa, strefa relaksacyjna, miejsca ogniskowe.

Zapisz swoje dziecko

OBÓZ survivalowy

Pakiet zawiera:
- całodobowa opieka instruktorska
- 8-10 tematycznych dni pełnych przygód
- pełne wyżywienie: śniadanie, dwudaniowy obiad, podwieczorek i owoce, kolacja
- opiekę medyczną,
- BEZPIECZEŃSTWO - ubezpieczenie NNW
- opieka 1 instruktora na 10 uczestników,
- fotorelacja z całego turnusu

Ekwipunek Survivalowca
Impreza odbywa się na świeżym powietrzu, zalecamy wygodny ciepły strój.
Bielizna termoaktywna
Ciepła kurtka
Niewielki i wygodny plecak na wyprawy do lasu
Karimata - do siedzenia
Latarka - wskazana czołówka
Rękawiczki - dwie pary
Czapka, a najlepiej dwie

1 dziecko

wiek 12-14 lat
od 1960 zł
 • 8-10 dni przygody
 • 7-9 noclegów
 • Pełne wyżywienie
 • Opiekę instrukorską
 • Bezpieczeństwo - NNW
 • Opieka medyczna
 • Codzienna fotorelacja
 • Wiek dzieci: 12 -14 lat

Każde kolejne dziecko

(SIOSTRA, BRAT, KUZYNOSTWO, KOLEZANKA, KOLEGA)
50 zł taniej
 • 8-10 dni przygody
 • 7-9 noclegów
 • Pełne wyżywienie
 • Opiekę instruktorską
 • Bezpieczeństwo - NNW
 • Opieka medyczna
 • Codzienna fotorelacja
 • wiek dzieci: 12-14 lat