Ważne informacje

BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS OBOZÓW SURVIVALOWYCH

Podstawą udanego wycieczki szkolnej i obozu letniego jest BEZPIECZEŃSTWO.Podczas organizowanych programów  kładziemy bardzo duży nacisk na względy bezpieczeństwa dlatego też nad wszystkimi zabawami czuwają nasi doświadczeni instruktorzy oraz wykwalifikowana kadra wychowawców.

SPRZĘT
Do przeprowadzania zajęć terenowych używamy tylko i wyłącznie atestowanego sprzętu, który posiada niezbędne odbiory jak i certyfikaty.Każdy sprzęt jest poddawany sezonowym przeglądom i konserwacji tak aby spełniał rygorystyczne standardy bezpieczeństwa.

Zajęcia linowe (park linowy) – prowadzone się przez odpowiednio przeszkoloną kadrę instruktorską – dzieci wyposażone są w sprzęt asekuracyjny oraz kaski.
Zajęcia paintball odbywają się z zabezpieczeniem uczestników w umundurowanie oraz maski ochronne – dla dziewcząt przewidujemy specjalne kamizelki.
Strzelectwo – odbywa się pod okiem instruktorów na wyznaczonych w ty celu torach strzeleckich.
Zajęcia wodne – odbywają się pod okiem ratowników wodnych na wyznaczonym kąpielisku – podczas budowy tratw każdy z uczestników wyposażony jest w kamizelki ratunkowe.

UBEZPIECZENIE:
Każdy uczestnik jest ubezpieczony od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW Warta, Pakiet Podróżnik, Wariant I, na sumę 10 tys. zł w Towarzystwie Ubezpieczeń i Reasekuracji Warta SA, ul. Chmielna 85/87, 00-805 Warszawa), Ogólne warunki ubezpieczenia dostępne są na stronie www.warta.pl.Jeżeli mają państwo chęć zawarcia wyższej polisy ubezpieczenia – zalecamy wykupienie indywidualnej polisy u dowolnego ubezpieczyciela.

TRANSPORT
Od wielu lat współpracujemy tylko z najlepszymi przewoźnikami – dobierając partnerów w tym zakresie kierujemy się bezpieczeństwem naszych klientów.Autokary są dobrze wyposażone, wygodne, dopasowane do potrzeb dzieci, przed każdym transportem sprawdzane są aktualne badania techniczne.Podczas podróży nad komfortem i bezpieczeństwem państwa dzieci zajmuje się instruktor lub wychowawca.Na 3 dni przed odjazdem udostępniamy państwu numery kontaktowe do opiekunów transportu.

EKWIPUNEK SURVIVALOWCA
Podstawową zasadą dobrego i ekonomicznego spakowania jest to, by zabrać ze sobą tylko naprawdę potrzebne rzeczy! Zalecamy, aby ograniczyć się do torby lub plecaka o maksymalnej objętości 80 litrów / 20 kg. Jeżeli coś się nie mieści – zastanów się, czy wszystko co spakowałeś rzeczywiście się przyda – pamiętaj, że to obóz survivalowy
Zabierz ze sobą:
 • bieliznę (najlepiej 1 zestaw na każdy dzień wyjazdu i komplet zapasowy)
 • dwie pary butów (jedna para lekkich butów na gorące dni i druga, najlepiej za kostkę – do wypraw w teren)
 • wygodny strój sportowy do zajęć w terenie albo na świeżym powietrzu – np. spodnie dresowe, softshell itp.
 • strój kąpielowy i dodatkowy ręcznik
 • czapkę i okulary przeciwsłoneczne
 • kurtkę przeciwdeszczową
 • bluzę z długim rękawem na chłodniejsze wieczory
 • t-shirty, bluzki i spodnie na zmianę
 • piżamę do spania
 • maskotkę do przytulania :),
Dodatki:
 • krem z filtrem UV – ochrona skóry przed lipcowym lub sierpniowym słońcem jest niezwykle ważna!
 • ręcznik i środki higieny osobistej (takie jak szampon, pasta do zębów i szczoteczka)
 • niewielki i wygodny plecak na wyprawy
 • spray lub maść odstraszającą komary – polecamy MUGGA
Ekwipunek Survivalowy,
śpiwór,
karimata, poduszka – jak używasz,
latarka – wskazana czołówka,
rękawiczki – mogą być rowerowe,

 

Dokumenty:
 • KARTA KWALIFIKACYJNA,
 • LEGITYMACJA SZKOLNA,
 • NUMER PESEL.
UWAGA!
Nie zabierajcie: noży, finek, scyzoryków, replik broni, Laptopów, konsol, PSP i innych „zabawiaczy” i innych wartościowych przedmiotów (także cennych telefonów komórkowych).
Bagaże dzieci najmłodszych, a także wartościową odzież (kurtki, spodnie, bluzy, buty) prosimy podpisać imieniem i nazwiskiem. Ułatwia to namierzenie rzeczy zagubionych lub pozostawionych w ośrodku. Jeżeli zdarzy się, że po powrocie dziecka dostrzeżecie Państwo brak części bagażu prosimy o e-mailowy kontakt z biurem. W mailu prosimy o podanie opisu zagubionych rzeczy.
KADRA FABRYKI PRZYGODY
To, co nas wyróżnia spośród innych organizatorów to nasza niezwykła eklektyczność. Każdy z członków naszego zespołu jest specjalistą w innej dziedzinie i każdy z nas czerpie nowe inspiracje z wielu źródeł.
Doświadczona, wykwalifikowana, pełna entuzjazmu kadra instruktorów oraz wychowawców daje gwarancję realizacji naszych programów wycieczek szkolnych i obozów survivalowych na najwyższym poziomie.
Odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia oraz zamiłowanie do pracy z dziećmi i młodzieżą sprawia, że nasi instruktorzy są jedyni w swoim rodzaju.
Z najwyższa starannością dobieramy nowy personel, jak i dbamy o zgranie i zaangażowanie w prace stałych instruktorów. W tym celu raz do roku spotykamy się na kilkudniowym turnusie szkoleniowym gdzie omawiamy i zapoznajemy się z nowościami przed nadchodzącym sezonem obozów survivalowych

SPECJALIZACJA SURVIVAL

SURVIVAL – jest naszym głównym tematem podczas organizowanych przez nas obozów.

Podczas obozu uczestnicy poznają tajniki sztuki przetrwania przedstawione w przyjazny sposób.
Uczymy jak przetrwać w trudnych warunkach, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych, jak zadbać o pożywienie i ciepło gdy będziemy zmuszeni do przetrwania.
Dodatkowo staramy się nauczyć dzieci samodzielności i brania odpowiedzialności za swoje czyny – w tym celu uczymy posługiwania się wieloma sprzętami codziennego użytku tak aby zaowocowało to w późniejszym rozwoju dziecka.

Dbamy o sprawność fizyczną naszych obozowiczów – dlatego też przygotowaliśmy szereg gier sportowych dopasowanych do możliwości dzieci.
Podczas zajęć kreatywnych budzi się w dzieciach ciekawość poznawcza, wrażliwość estetyczna.

BEZWZGLĘDNI
Na naszych obozach survivalowych oraz wycieczkach szkolnych nie ma miejsca i przyzwolenia na:
 • spożywanie i posiadanie alkoholu,
 • palenie tytoniu,
 • zażywanie i posiadanie środków odurzających.
W przypadku złamania zasad reagujemy ostro i natychmiastowo, łącznie z usunięciem z obozu lub wycieczki szkolnej!
Kładziemy nacisk i wymagamy wysokiej kultury osobistej w stosunku do kierowników, instruktorów, wychowawców, pracowników kuchni, kelnerek, wszystkich osób zatrudnionych w ośrodku lub będących jego gośćmi oraz w stosunku do kolegów i koleżanek!
Nasi podopieczni muszą  bezwzględnie stosować się do poleceń kadry instruktorskiej oraz przestrzegać przepisów prawa na terenie kraju!

ODZNAKI i WYRÓŻNIENIA

Każdy z uczestników podczas obozu będzie miał możliwość zdobyć szereg odznaki za kluczowe sprawności. Odznaki, są świetnym systemem motywującym do wzmożonej pracy i treningów. To nagroda nie tylko za wybitne osiągnięcia, ale przede wszystkim za zaangażowanie i wolę walki o jak najlepszy wynik. Po wtóre, dają Wam możliwość uczestnictwa w organizowanych przez nas wydarzeniach. Nasze odznaczenia to także wasza przepustka do klubowego profilu, gdzie przez cały rok będziecie mogli współtworzyć z nami plany kolejnych obozów i wydarzeń, zdobywać nagrody rzeczowe oraz zniżki na następne obozy.

ZASADY KORZYSTANIA Z TELEFONÓW KOMÓRKOWYCH

Głównym celem naszych obozów jest edukacja przez zabawę oraz kontakt z naturą. Dodatkowo kładziemy duży nacisk na to, aby uczestnicy naszych obozów zbudowali relacje koleżeńskie. Dlatego też na obozach organizowanych przez Fabrykę Przygody ograniczamy możliwość korzystania z telefonów komórkowych oraz innych elektronicznych gadżetów. Program obozów jest bardzo bogaty i wypełnia każdy dzień turnusu. Chcemy, aby telefon służył wyłącznie do kontaktu z rodzicem.

 

Prosimy o przedstawienie dzieciom poniższych zasad korzystania z telefonów i innych gadżetów elektronicznych: 

 

KONTAKT PIERWSZY: dzieci, które będą korzystały z transportu organizowanego wykonają do Państwa telefon zaraz po przyjeździe do ośrodka. W tym dniu wychowawca zbierze telefony do przechowalni. 

 

KONTAKT DRUGI: dzień 2. obozu w:
w godzinach 14.00 – 14.45
KONTAKT TRZECI: dzień 3. obozu w:
w godzinach 14.00 – 14.45
KONTAKT CZWARTY: dzień przed zakończeniem turnusu w:
w godzinach 14.00 – 14.45
WAŻNE: Jeżeli z jakiegoś powodu uznają Państwo, że konieczny jest częstszy kontakt, możliwe jest ustalenie indywidualnych zasad kontaktu z dzieckiem. Wówczas prosimy o ustalenie dni i godzin w bezpośredniej rozmowie z kierownikiem obozu. Taki indywidualnie ustalony kontakt odbywać się będzie za pośrednictwem telefonu wychowawcy. Dziecko będzie mogło rozmawiać tak długo, jak będzie tego potrzebowało i w sytuacji, w której nikt (także wychowawca) nie będzie mu przeszkadzał. 

 

Odwiedzając swoje dziecko na obozie survivalowym bardzo prosimy o stosowanie się do kilku poniższych zasad:
 • Na terenie domków i strefy dziecięcej ośrodka obowiązuje zakaz palenia.
 • Ze względów bezpieczeństwa i ochrony naszych podopiecznych Państwa wizyta na terenie ośrodka może trwać do 30 minut i odbywać się na terenie stołówki.
 • Ze względu na inne dzieci oraz ich rodziców nie możemy zgadzać się na pobyt odwiedzających rodziców/opiekunów w domkach oraz ich ingerencję we wspólnych szafkach czy łazience.
 • Oczywiście jeśli tylko Państwo zechcą można przejąć opiekę nad dzieckiem i zabrać je poza teren ośrodka podpisując oświadczenie otrzymane od kierownika obozu.
 • Prosimy też rodziców/opiekunów o rozsądek i rozwagę w obdarowywaniu dzieci. Jeśli są to słodycze to w bardzo niewielkich ilościach
MOC ATRAKCJI
Każdy z naszych programów obozów survivalowych naszpikowany jest atrakcjami specjalnie dopasowanymi pod kątem wieku uczestników. Dajemy możliwość spróbowania różnych form sportów extremalnych udziału w zajęciach sportowych jak i artystycznych. Dodatkowo stawiamy na edukację poprzez zabawę.
Wszystkie punkty zawarte w naszych programach są skrupulatnie realizowane. Wyjątki stanowią nie zależne od nas warunki pogodowe które mogą uniemożliwić realizację jednego z punktów (np. Park linowy przy silnym wietrze lub ulewie) – w takim przypadku proponujemy zajęcia alternatywne lub tak modyfikujemy kolejność zajęć aby daną atrakcję przeprowadzić w późniejszym czasie.
Mając na uwadze zadowolenie z naszych młodych klientów program i rozkład atrakcji dopasowujemy pod kątem wiekowym danej gr
WYŻYWIENIE = PALIWO DO DZIAŁANIA
Podczas wycieczek szkolnych oraz obozów survivalowych staramy się wdrożyć zasady racjonalnego żywienia.
Uczestnicy otrzymują dobrze zbilansowane 4 posiłki dziennie (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolację) – godziny posiłków wskazujemy w planie dnia zamieszczonym przy każdym z obozów.
Pierwszy dzień obozu survivalowego zaczyna się obiadokolacją a ostatni kończy się śniadaniem.
Dbamy aby nasze posiłki były bogate w warzywa i owoce i zawierały jak najmniej substancji sztucznych. Do picia dzieci dostają wodę, wodę z cytryną lub domowe kompoty.
PODZIAŁ NA GRUPY WIEKOWE
Jednym z najważniejszych elementu wyjazdu na obóz jest dobrze dobrany przedział wiekowy uczestników.
Bazując na naszym doświadczeniu układamy w taki sposób grupy wiekowe aby dzieci czuły się komfortowo i bezpiecznie. Aby  dzieci rozwijały i kształtowały więzi, uczyły się dialogu, negocjacji, współpracy i kreatywnego rozwiązywania problemów.

Podczas obozów organizujemy szereg gier i zabaw integracyjnych aby dzieci nawiązywały nowe przyjaźnie i uczyła się współdziałania w grupie.

ZAKWATEROWANIE
Podczas obozów survivalowych oraz wycieczek szkolnych uczestnicy zakwaterowani są:
 • 4 – 6 osobowych domkach drewnianych.
 • Każdy domek posiada zadaszony taras.
 • Pokoje w domkach są 3 lub 4 osobowe, każdy ma osobne wejście i własną łazienkę.
 • w domkach znajduje się pełen węzeł sanitarny
UWAGA! Wybór miejsca zakwaterowania należy do Organizatora.
TRANSPORT
TRANSPORT ZORGANIZOWANY:
Ważne komunikaty transportowe otrzymają Państwo mailem na 3-5 dni przed rozpoczęciem imprezy. Pomimo wskazania konkretnych miast w tabelach transportowych, np. Warszawa, Toruń, miejsce zbiórki/wyjazdu może mieć miejsce poza granicami miasta (do 30 km). Podyktowane jest to koniecznością uniknięcia utrudnień komunikacyjnych z dojazdami w centrach miast.
Na uczestników naszych imprez na miejscu zbiórki czekamy do 15 minut. Wszystkich rodziców/opiekunów prosimy o punktualny przywóz/odbiór dzieci. Miejsca wysiadania naszych uczestników to często tylko przystanek w dalszej drodze – punktualny odbiór dzieci bardzo usprawni naszą pracę i pozwoli pozostałym uczestnikom dotrzeć do domu na czas.
Transport Zorganizowany odbywa się tylko i wyłącznie pod warunkiem wyjazdu z danego miasta minimum 10 osób! Informację o ewentualnym odwołaniu transportu przekażemy Państwu najpóźniej 14 dni przed dniem rozpoczęcia turnusu drogą e-mailową lub telefoniczną. Wniesioną opłatę dotyczącą transportu, wynikającą z umowy, zwracamy w ciągu 7 dni.
Ze względu na organizację transportu godziny posiłków w dniu rozpoczęcia i zakończenia turnusów są ruchome i mogą być ustalane indywidualnie dla poszczególnych grup wyjazdowych i są uwarunkowane możliwościami logistycznymi. Tym samym pierwszy dzień może zaczynać się obiadokolacją w godzinach późno popołudniowych, jak i późno wieczornych, a ostatni dzień może kończyć się śniadaniem w godzinach wczesno rannych, jak i przedpołudniowych.
BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS TRANSPORTU NA OBOZY SURVIVALOWE
Opiekę nad dziećmi podczas transportu sprawuje opiekun, pilot, lub wychowawca.
Transport może odbywać się autokarami, busami lub pociągiem. Długoletnia współpraca z naszymi partnerami gwarantuje najwyższy standard pojazdów oraz bezpieczeństwa. 
Ze względu na wzmożony ruch wakacyjny zdarzają się delikatne opóźnienia w dojazdach – prosimy Państwa wyrozumiałość o cierpliwość. 
Podczas wypoczynku zdarza się, że konieczny jest transport samochodem osobowym (służbowym, samochodem instruktora). Dotyczy to przede wszystkim konieczności przetransportowania uczestnika do najbliższego ośrodka zdrowia, ale może też mieć miejsce w innych nadzwyczajnych sytuacjach. 
TRANSPORT WŁASNY
Uczestnicy dojeżdżający własnym transportem proszeni są o przyjazd do ośrodka w dniu rozpoczęcia imprezy pomiędzy godz. 14:00 a 16:00.
Adres ośrodka znajduje się w umowie – w razie problemów z odnalezieniem ośrodka prosimy o kontakt telefoniczny.
W trosce o zachowanie najwyższych standardów obłsugi ośrodek musi zostać przygotowany na przyjęcie państwa dzieci: jest sprzątany, konserwatorzy sprawdzają sprawność urządzeń i bezpieczeństwo pomieszczeń oraz usuwają ewentualne usterki – dlatego też nie jesteśmy w stanie przyjąć Państwa dzieci w wcześniejszych godzinach.

WYJŚCIA PO ZA TEREN OŚRODKA

Podczas obozów survivalowych wyjścia poza teren ośrodka odbywają się w ramach organizowanych zajęć takich jak wyprawy rowerowe, kajakowe, drezynowe  czy survivalowe. Uczestnicy obozów survivalowych nie mają możliwości opuszczenia terenu ośrodka bez opieki wychowawców.

Kieszonkowe – budżet obozowy

Każdy uczestnik z pewnością będzie dysponował jakimś budżetem  udostępnionym przez Państwa. Mając wieloletnie doświadczenie  doradzamy aby  były to drobne kwoty na słodkości czy napoje, przy czym prosimy pamiętać, że dzieci mają stały dostęp do wody oraz otrzymują 4 posiłki dziennie.

Młodszym uczestnikom polecamy zabrać kieszonkowe w drobnych banknotach i zdeponować je razem z dokumentami u kierownika obozu.

Bezpieczeństwo

BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS OBOZÓW SURVIVALOWYCH

Podstawą udanego wycieczki szkolnej i obozu letniego jest BEZPIECZEŃSTWO.Podczas organizowanych programów  kładziemy bardzo duży nacisk na względy bezpieczeństwa dlatego też nad wszystkimi zabawami czuwają nasi doświadczeni instruktorzy oraz wykwalifikowana kadra wychowawców.

SPRZĘT
Do przeprowadzania zajęć terenowych używamy tylko i wyłącznie atestowanego sprzętu, który posiada niezbędne odbiory jak i certyfikaty.Każdy sprzęt jest poddawany sezonowym przeglądom i konserwacji tak aby spełniał rygorystyczne standardy bezpieczeństwa.

Zajęcia linowe (park linowy) – prowadzone się przez odpowiednio przeszkoloną kadrę instruktorską – dzieci wyposażone są w sprzęt asekuracyjny oraz kaski.
Zajęcia paintball odbywają się z zabezpieczeniem uczestników w umundurowanie oraz maski ochronne – dla dziewcząt przewidujemy specjalne kamizelki.
Strzelectwo – odbywa się pod okiem instruktorów na wyznaczonych w ty celu torach strzeleckich.
Zajęcia wodne – odbywają się pod okiem ratowników wodnych na wyznaczonym kąpielisku – podczas budowy tratw każdy z uczestników wyposażony jest w kamizelki ratunkowe.

UBEZPIECZENIE:
Każdy uczestnik jest ubezpieczony od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW Warta, Pakiet Podróżnik, Wariant I, na sumę 10 tys. zł w Towarzystwie Ubezpieczeń i Reasekuracji Warta SA, ul. Chmielna 85/87, 00-805 Warszawa), Ogólne warunki ubezpieczenia dostępne są na stronie www.warta.pl.Jeżeli mają państwo chęć zawarcia wyższej polisy ubezpieczenia – zalecamy wykupienie indywidualnej polisy u dowolnego ubezpieczyciela.

TRANSPORT
Od wielu lat współpracujemy tylko z najlepszymi przewoźnikami – dobierając partnerów w tym zakresie kierujemy się bezpieczeństwem naszych klientów.Autokary są dobrze wyposażone, wygodne, dopasowane do potrzeb dzieci, przed każdym transportem sprawdzane są aktualne badania techniczne.Podczas podróży nad komfortem i bezpieczeństwem państwa dzieci zajmuje się instruktor lub wychowawca.Na 3 dni przed odjazdem udostępniamy państwu numery kontaktowe do opiekunów transportu.

ABC Survivalowca - co zabrać
EKWIPUNEK SURVIVALOWCA
Podstawową zasadą dobrego i ekonomicznego spakowania jest to, by zabrać ze sobą tylko naprawdę potrzebne rzeczy! Zalecamy, aby ograniczyć się do torby lub plecaka o maksymalnej objętości 80 litrów / 20 kg. Jeżeli coś się nie mieści – zastanów się, czy wszystko co spakowałeś rzeczywiście się przyda – pamiętaj, że to obóz survivalowy
Zabierz ze sobą:
 • bieliznę (najlepiej 1 zestaw na każdy dzień wyjazdu i komplet zapasowy)
 • dwie pary butów (jedna para lekkich butów na gorące dni i druga, najlepiej za kostkę – do wypraw w teren)
 • wygodny strój sportowy do zajęć w terenie albo na świeżym powietrzu – np. spodnie dresowe, softshell itp.
 • strój kąpielowy i dodatkowy ręcznik
 • czapkę i okulary przeciwsłoneczne
 • kurtkę przeciwdeszczową
 • bluzę z długim rękawem na chłodniejsze wieczory
 • t-shirty, bluzki i spodnie na zmianę
 • piżamę do spania
 • maskotkę do przytulania :),
Dodatki:
 • krem z filtrem UV – ochrona skóry przed lipcowym lub sierpniowym słońcem jest niezwykle ważna!
 • ręcznik i środki higieny osobistej (takie jak szampon, pasta do zębów i szczoteczka)
 • niewielki i wygodny plecak na wyprawy
 • spray lub maść odstraszającą komary – polecamy MUGGA
Ekwipunek Survivalowy,
śpiwór,
karimata, poduszka – jak używasz,
latarka – wskazana czołówka,
rękawiczki – mogą być rowerowe,

 

Dokumenty:
 • KARTA KWALIFIKACYJNA,
 • LEGITYMACJA SZKOLNA,
 • NUMER PESEL.
UWAGA!
Nie zabierajcie: noży, finek, scyzoryków, replik broni, Laptopów, konsol, PSP i innych „zabawiaczy” i innych wartościowych przedmiotów (także cennych telefonów komórkowych).
Bagaże dzieci najmłodszych, a także wartościową odzież (kurtki, spodnie, bluzy, buty) prosimy podpisać imieniem i nazwiskiem. Ułatwia to namierzenie rzeczy zagubionych lub pozostawionych w ośrodku. Jeżeli zdarzy się, że po powrocie dziecka dostrzeżecie Państwo brak części bagażu prosimy o e-mailowy kontakt z biurem. W mailu prosimy o podanie opisu zagubionych rzeczy.
Nasza kadra
KADRA FABRYKI PRZYGODY
To, co nas wyróżnia spośród innych organizatorów to nasza niezwykła eklektyczność. Każdy z członków naszego zespołu jest specjalistą w innej dziedzinie i każdy z nas czerpie nowe inspiracje z wielu źródeł.
Doświadczona, wykwalifikowana, pełna entuzjazmu kadra instruktorów oraz wychowawców daje gwarancję realizacji naszych programów wycieczek szkolnych i obozów survivalowych na najwyższym poziomie.
Odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia oraz zamiłowanie do pracy z dziećmi i młodzieżą sprawia, że nasi instruktorzy są jedyni w swoim rodzaju.
Z najwyższa starannością dobieramy nowy personel, jak i dbamy o zgranie i zaangażowanie w prace stałych instruktorów. W tym celu raz do roku spotykamy się na kilkudniowym turnusie szkoleniowym gdzie omawiamy i zapoznajemy się z nowościami przed nadchodzącym sezonem obozów survivalowych
Specjalizacja survival

SPECJALIZACJA SURVIVAL

SURVIVAL – jest naszym głównym tematem podczas organizowanych przez nas obozów.

Podczas obozu uczestnicy poznają tajniki sztuki przetrwania przedstawione w przyjazny sposób.
Uczymy jak przetrwać w trudnych warunkach, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych, jak zadbać o pożywienie i ciepło gdy będziemy zmuszeni do przetrwania.
Dodatkowo staramy się nauczyć dzieci samodzielności i brania odpowiedzialności za swoje czyny – w tym celu uczymy posługiwania się wieloma sprzętami codziennego użytku tak aby zaowocowało to w późniejszym rozwoju dziecka.

Dbamy o sprawność fizyczną naszych obozowiczów – dlatego też przygotowaliśmy szereg gier sportowych dopasowanych do możliwości dzieci.
Podczas zajęć kreatywnych budzi się w dzieciach ciekawość poznawcza, wrażliwość estetyczna.

Bezwzględni jesteśmy wobec
BEZWZGLĘDNI
Na naszych obozach survivalowych oraz wycieczkach szkolnych nie ma miejsca i przyzwolenia na:
 • spożywanie i posiadanie alkoholu,
 • palenie tytoniu,
 • zażywanie i posiadanie środków odurzających.
W przypadku złamania zasad reagujemy ostro i natychmiastowo, łącznie z usunięciem z obozu lub wycieczki szkolnej!
Kładziemy nacisk i wymagamy wysokiej kultury osobistej w stosunku do kierowników, instruktorów, wychowawców, pracowników kuchni, kelnerek, wszystkich osób zatrudnionych w ośrodku lub będących jego gośćmi oraz w stosunku do kolegów i koleżanek!
Nasi podopieczni muszą  bezwzględnie stosować się do poleceń kadry instruktorskiej oraz przestrzegać przepisów prawa na terenie kraju!
Wyróżniamy z radością

ODZNAKI i WYRÓŻNIENIA

Każdy z uczestników podczas obozu będzie miał możliwość zdobyć szereg odznaki za kluczowe sprawności. Odznaki, są świetnym systemem motywującym do wzmożonej pracy i treningów. To nagroda nie tylko za wybitne osiągnięcia, ale przede wszystkim za zaangażowanie i wolę walki o jak najlepszy wynik. Po wtóre, dają Wam możliwość uczestnictwa w organizowanych przez nas wydarzeniach. Nasze odznaczenia to także wasza przepustka do klubowego profilu, gdzie przez cały rok będziecie mogli współtworzyć z nami plany kolejnych obozów i wydarzeń, zdobywać nagrody rzeczowe oraz zniżki na następne obozy.

Zasady korzystania z telefonów komórkowych

ZASADY KORZYSTANIA Z TELEFONÓW KOMÓRKOWYCH

Głównym celem naszych obozów jest edukacja przez zabawę oraz kontakt z naturą. Dodatkowo kładziemy duży nacisk na to, aby uczestnicy naszych obozów zbudowali relacje koleżeńskie. Dlatego też na obozach organizowanych przez Fabrykę Przygody ograniczamy możliwość korzystania z telefonów komórkowych oraz innych elektronicznych gadżetów. Program obozów jest bardzo bogaty i wypełnia każdy dzień turnusu. Chcemy, aby telefon służył wyłącznie do kontaktu z rodzicem.

 

Prosimy o przedstawienie dzieciom poniższych zasad korzystania z telefonów i innych gadżetów elektronicznych: 

 

KONTAKT PIERWSZY: dzieci, które będą korzystały z transportu organizowanego wykonają do Państwa telefon zaraz po przyjeździe do ośrodka. W tym dniu wychowawca zbierze telefony do przechowalni. 

 

KONTAKT DRUGI: dzień 2. obozu w:
w godzinach 14.00 – 14.45
KONTAKT TRZECI: dzień 3. obozu w:
w godzinach 14.00 – 14.45
KONTAKT CZWARTY: dzień przed zakończeniem turnusu w:
w godzinach 14.00 – 14.45
WAŻNE: Jeżeli z jakiegoś powodu uznają Państwo, że konieczny jest częstszy kontakt, możliwe jest ustalenie indywidualnych zasad kontaktu z dzieckiem. Wówczas prosimy o ustalenie dni i godzin w bezpośredniej rozmowie z kierownikiem obozu. Taki indywidualnie ustalony kontakt odbywać się będzie za pośrednictwem telefonu wychowawcy. Dziecko będzie mogło rozmawiać tak długo, jak będzie tego potrzebowało i w sytuacji, w której nikt (także wychowawca) nie będzie mu przeszkadzał. 

 

Standardy odwiedzin rodziców
Odwiedzając swoje dziecko na obozie survivalowym bardzo prosimy o stosowanie się do kilku poniższych zasad:
 • Na terenie domków i strefy dziecięcej ośrodka obowiązuje zakaz palenia.
 • Ze względów bezpieczeństwa i ochrony naszych podopiecznych Państwa wizyta na terenie ośrodka może trwać do 30 minut i odbywać się na terenie stołówki.
 • Ze względu na inne dzieci oraz ich rodziców nie możemy zgadzać się na pobyt odwiedzających rodziców/opiekunów w domkach oraz ich ingerencję we wspólnych szafkach czy łazience.
 • Oczywiście jeśli tylko Państwo zechcą można przejąć opiekę nad dzieckiem i zabrać je poza teren ośrodka podpisując oświadczenie otrzymane od kierownika obozu.
 • Prosimy też rodziców/opiekunów o rozsądek i rozwagę w obdarowywaniu dzieci. Jeśli są to słodycze to w bardzo niewielkich ilościach
Moc atrakcji
MOC ATRAKCJI
Każdy z naszych programów obozów survivalowych naszpikowany jest atrakcjami specjalnie dopasowanymi pod kątem wieku uczestników. Dajemy możliwość spróbowania różnych form sportów extremalnych udziału w zajęciach sportowych jak i artystycznych. Dodatkowo stawiamy na edukację poprzez zabawę.
Wszystkie punkty zawarte w naszych programach są skrupulatnie realizowane. Wyjątki stanowią nie zależne od nas warunki pogodowe które mogą uniemożliwić realizację jednego z punktów (np. Park linowy przy silnym wietrze lub ulewie) – w takim przypadku proponujemy zajęcia alternatywne lub tak modyfikujemy kolejność zajęć aby daną atrakcję przeprowadzić w późniejszym czasie.
Mając na uwadze zadowolenie z naszych młodych klientów program i rozkład atrakcji dopasowujemy pod kątem wiekowym danej gr
Wyżywienie
WYŻYWIENIE = PALIWO DO DZIAŁANIA
Podczas wycieczek szkolnych oraz obozów survivalowych staramy się wdrożyć zasady racjonalnego żywienia.
Uczestnicy otrzymują dobrze zbilansowane 4 posiłki dziennie (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolację) – godziny posiłków wskazujemy w planie dnia zamieszczonym przy każdym z obozów.
Pierwszy dzień obozu survivalowego zaczyna się obiadokolacją a ostatni kończy się śniadaniem.
Dbamy aby nasze posiłki były bogate w warzywa i owoce i zawierały jak najmniej substancji sztucznych. Do picia dzieci dostają wodę, wodę z cytryną lub domowe kompoty.
Podział na grupy wiekowe
PODZIAŁ NA GRUPY WIEKOWE
Jednym z najważniejszych elementu wyjazdu na obóz jest dobrze dobrany przedział wiekowy uczestników.
Bazując na naszym doświadczeniu układamy w taki sposób grupy wiekowe aby dzieci czuły się komfortowo i bezpiecznie. Aby  dzieci rozwijały i kształtowały więzi, uczyły się dialogu, negocjacji, współpracy i kreatywnego rozwiązywania problemów.

Podczas obozów organizujemy szereg gier i zabaw integracyjnych aby dzieci nawiązywały nowe przyjaźnie i uczyła się współdziałania w grupie.

Zakwaterowanie
ZAKWATEROWANIE
Podczas obozów survivalowych oraz wycieczek szkolnych uczestnicy zakwaterowani są:
 • 4 – 6 osobowych domkach drewnianych.
 • Każdy domek posiada zadaszony taras.
 • Pokoje w domkach są 3 lub 4 osobowe, każdy ma osobne wejście i własną łazienkę.
 • w domkach znajduje się pełen węzeł sanitarny
UWAGA! Wybór miejsca zakwaterowania należy do Organizatora.
Transport własny i organizowany przez biuro
TRANSPORT
TRANSPORT ZORGANIZOWANY:
Ważne komunikaty transportowe otrzymają Państwo mailem na 3-5 dni przed rozpoczęciem imprezy. Pomimo wskazania konkretnych miast w tabelach transportowych, np. Warszawa, Toruń, miejsce zbiórki/wyjazdu może mieć miejsce poza granicami miasta (do 30 km). Podyktowane jest to koniecznością uniknięcia utrudnień komunikacyjnych z dojazdami w centrach miast.
Na uczestników naszych imprez na miejscu zbiórki czekamy do 15 minut. Wszystkich rodziców/opiekunów prosimy o punktualny przywóz/odbiór dzieci. Miejsca wysiadania naszych uczestników to często tylko przystanek w dalszej drodze – punktualny odbiór dzieci bardzo usprawni naszą pracę i pozwoli pozostałym uczestnikom dotrzeć do domu na czas.
Transport Zorganizowany odbywa się tylko i wyłącznie pod warunkiem wyjazdu z danego miasta minimum 10 osób! Informację o ewentualnym odwołaniu transportu przekażemy Państwu najpóźniej 14 dni przed dniem rozpoczęcia turnusu drogą e-mailową lub telefoniczną. Wniesioną opłatę dotyczącą transportu, wynikającą z umowy, zwracamy w ciągu 7 dni.
Ze względu na organizację transportu godziny posiłków w dniu rozpoczęcia i zakończenia turnusów są ruchome i mogą być ustalane indywidualnie dla poszczególnych grup wyjazdowych i są uwarunkowane możliwościami logistycznymi. Tym samym pierwszy dzień może zaczynać się obiadokolacją w godzinach późno popołudniowych, jak i późno wieczornych, a ostatni dzień może kończyć się śniadaniem w godzinach wczesno rannych, jak i przedpołudniowych.
BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS TRANSPORTU NA OBOZY SURVIVALOWE
Opiekę nad dziećmi podczas transportu sprawuje opiekun, pilot, lub wychowawca.
Transport może odbywać się autokarami, busami lub pociągiem. Długoletnia współpraca z naszymi partnerami gwarantuje najwyższy standard pojazdów oraz bezpieczeństwa. 
Ze względu na wzmożony ruch wakacyjny zdarzają się delikatne opóźnienia w dojazdach – prosimy Państwa wyrozumiałość o cierpliwość. 
Podczas wypoczynku zdarza się, że konieczny jest transport samochodem osobowym (służbowym, samochodem instruktora). Dotyczy to przede wszystkim konieczności przetransportowania uczestnika do najbliższego ośrodka zdrowia, ale może też mieć miejsce w innych nadzwyczajnych sytuacjach. 
TRANSPORT WŁASNY
Uczestnicy dojeżdżający własnym transportem proszeni są o przyjazd do ośrodka w dniu rozpoczęcia imprezy pomiędzy godz. 14:00 a 16:00.
Adres ośrodka znajduje się w umowie – w razie problemów z odnalezieniem ośrodka prosimy o kontakt telefoniczny.
W trosce o zachowanie najwyższych standardów obłsugi ośrodek musi zostać przygotowany na przyjęcie państwa dzieci: jest sprzątany, konserwatorzy sprawdzają sprawność urządzeń i bezpieczeństwo pomieszczeń oraz usuwają ewentualne usterki – dlatego też nie jesteśmy w stanie przyjąć Państwa dzieci w wcześniejszych godzinach.
Wyjścia poza ośrodek

WYJŚCIA PO ZA TEREN OŚRODKA

Podczas obozów survivalowych wyjścia poza teren ośrodka odbywają się w ramach organizowanych zajęć takich jak wyprawy rowerowe, kajakowe, drezynowe  czy survivalowe. Uczestnicy obozów survivalowych nie mają możliwości opuszczenia terenu ośrodka bez opieki wychowawców.

Wakacyjny budżet obozowy

Kieszonkowe – budżet obozowy

Każdy uczestnik z pewnością będzie dysponował jakimś budżetem  udostępnionym przez Państwa. Mając wieloletnie doświadczenie  doradzamy aby  były to drobne kwoty na słodkości czy napoje, przy czym prosimy pamiętać, że dzieci mają stały dostęp do wody oraz otrzymują 4 posiłki dziennie.

Młodszym uczestnikom polecamy zabrać kieszonkowe w drobnych banknotach i zdeponować je razem z dokumentami u kierownika obozu.

Posiadamy wszelkie niezbędne uprawnienia i certyfikaty:

Fabryka Przygody

ul. Przemysłowa 3, 83-050 Kolbudy

tel./fax +48 58 691 72 98
email: info@fabryka-przygody.com

Biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 – 17.00