SURVIVAL DAY
Rodzic i Dziecko

CAŁODNIOWA PRZYGODA W LESIE DLA rodzica z DZIECKiem

3 czerwca 2023

ZABAWA, zdrowie, wolność

Przygoda zaczyna się od wyjścia z domu

Założeniem programu Survival Day Rodzic i Dziecko jest wspólna praca, nabywanie nowych umiejętności, współpraca w grupie, ale najbardziej tworzenie silnych więzi w relacjach rodzic – dziecko na bazie wspólnych przeżyć i emocji. Całodniowe outdoorowe warsztaty przygodowe, idealnie wpasują się w potrzebę wspierania pasji Waszych dzieci oraz odkrywania i poszukiwania przygód.

KAŻDA PRZYGODA BUDUJE UMIEJĘTNOŚCI I DOŚWIADCZENIE

Co nas czeka?

tratwafamili

TRATWY

Otrzymacie TYLKO dętki i sznurki – musicie zbudować tratwy i przeprawić się przez jezioro. Do waszej dyspozycji całe leśne bogactwo –  liczy się wasza kreatywność i współpraca

woda

UZDATNIANIE WODY

Woda to życie, a nauka mówi, że życie z wyszło z wody. Dowiecie się jak czerpać, uzdatniać i gdzie szukać wody. Na jakie zagrożenia zwracać uwagę podczas jej pozyskiwania. przygotujemy naturalny filtr do wody oraz przyjrzymy się rożnym metody jej uzdatniania.

dakotafire

OGNISKO DAKOTA

Dakota fire hole –  to prosty sposób na wykonanie bardzo efektywnego, skrytego ogniska. Każdy przygotuje swoje ognisko i ugotuje na nim herbatę z uzdatnionej wody.

Outdoors makeing fire by flint

ROZPALANIE OGNIA

Rozpalani ogniska wydaje się banalnie prostą czynnością, ale czy na pewno? Dzieci nauczą się jak wybierać miejsce na palenisko, jak pozyskać i przygotować naturalne materiały do ogniska. Jakie są rodzaje podpałki i krzesiwa oraz jak przetransportować płomień na palenisko. Nauczymy jak rozpalać ogień w trudnych warunkach atmosferycznych, ponieważ naszym zdaniem rozpalanie ognia powinno być jedną z wielu podstawowych umiejętności każdego survivalowca.

Campfire red meat in pan, near the fire outdoors. bushcraft, adventure, tea, knife and camping concept

KUCHNIA POLOWA

Leśne Gotowanie to warsztat kulinarny, realizowany w całości w warunkach na terenie naszego bushcraftowego obozowiska. Gdy przyjdzie pora obiadowa jako ludzie lasu, przystąpimy do ogniskowego gotowania. Wspólnie przygotowany posiłek na łonie natury będzie elementem warsztatów jak i  integracjo naszego zespołu.

HARMONOGRAM

SURVIVAL CAMP

9:00 - spotkanie z instruktorami
9:00 -17:00 - szkolenie survivalowe w formie gry scenariuszowej
14:00 - 15:00 przygotowanie pożywienia w kuchni polowej
17:00 - wyjazd do domu
Wiek uczestników: 7 - 13 lat
Program zajęć nie jest stały może różnić się w zależności od danej sekcji, wieku dzieci oraz warunków atmosferycznych.

NA ŁONIE NATURY

Gdzie to się wydarza?

KASZUBY

Survival Camp organizowany jest na łonie natury. Lasy kaszubskie to tereny obszaru chronionego krajobrazu. Przestrzeń, która będzie nas otaczać, zachwyca pięknem różnorodności i bogactwa natury. Lasy położone są pośród urokliwych wzgórz, rozległych kompleksów leśnych oraz jezior. Mimo nieznacznej odległości od Trójmiasta wzniesienia dochodzą tu do ponad 270 m.n.p.m., stąd też częste porównania Przywidza do Bieszczad

Mamo, Tato czas na zapisy

SURVIVAL DAY

Pakiet zawiera:
- realizację programu wyjazdu,
- opiekę instruktorską,
- wyżywienie
- kuchnia polowa,
- realizację programu.
Ekwipunek Survivalovca
Impreza odbywa się na świeżym powietrzu, zalecamy wygodny ciepły strój. Ciepłe okrycie w postaci bluzy lub polara, czapka,
Kurtka przeciwdeszczowa,
Niewielki i wygodny plecak na wyprawy do lasu,,
Rękawiczki - mogą być rowerowe,
Scyzoryk,

Rodzic + dziecko

PLN 427
  • Niezapomniana przygod
  • Wyżywienie
  • Survivalowe umiejętności
  • Zabawa w lesie
  • wiek dzieci: 7 -13 lat

dodtkowe dziecko

PLN 127
  • Niezapomniana przygoda
  • wyżywienie
  • Survivalowe umiejętności
  • Zabawa w lesie
  • wiek dzieci: 7-13 lat