REKRUCI - OBÓZ SURVIVALOWY

wakacyjna przygoda w lesie dla dzieci 12 -14 lat

27.07-04.08.2023

ZABAWA, zdrowie, wolność

Przygoda zaczyna się od wyjścia z domu

Zapraszamy dzieci w wieku od 12 do 14 lat, do udziału w wakacyjnej przygodzie. Każdy dzień obozu survivalowego obfituje w mnóstwo atrakcji i zadań specjalnych, które dostarczą wielu niezapomnianych przygód. Wakacje z survivalem to szkoła przetrwania i poznawanie nowych możliwości z dala od miasta, telewizji i elektroniki. Członkowie wyprawy przejdą przez wszystkie szczeble wtajemniczenia szkoły przetrwania. Wszystkim uczestnikom gwarantujemy przygodę życia, bezpieczeństwo i fachową opiekę instruktorską.

KAŻDA PRZYGODA BUDUJE UMIEJĘTNOŚCI I DOŚWIADCZENIE

Co nas czeka na obozie survivalowym

Na obóz survivalowy zapraszamy uczestników, którzy chcą przeżyć fantastyczną wakacyjną przygodę. Łapino OW Dorota, to tam spędzimy czas na aktywnej rozrywce: pokonywaniu codziennego trudu szkoły przetrwania, zadaniach zręcznościowych. Nie zabraknie zajęć warsztatowych, gdzie poznamy tajniki umiejętności związanych z bushcraftem i survivalem. Na naszych obozach survivalowych spotykają się uczestnicy, którzy chcą poznać nowych kolegów i koleżanki – a więc dobrze zgrana drużyna i szalone wyzwania czekają!

3 dniowe wycieczki szkolne łapino

PORANKI SPORTOWE

Regularność jest bardzo ważna w życiu każdego rekruta, uczy dyscypliny i gospodarowania czasem. Dlatego każdy dzień rozpoczynamy porannym rozruchem, który obudzi największych śpiochów.
Niezależnie od pogody, koniunkcji Księżyca z Marsem, sytuacji na arenie międzynarodowej, jedno jest pewne – na śniadanie idziemy dotlenieni, rozgrzani i zadowoleni.

PARK

PARK LINOWY

Zabierzemy Waszą paczkę wysoko – 4,5 metra nad ziemię! Będziecie musieli pokonać aż 16 przeszkód o różnym stopniu trudności. Czekają ścianka wspinaczkowa, skok Tarzana, zjazd tyrolski oraz…niespodzianka!

3 dniowa wycieczka szkolna Extremalnie Camping 20

PAINTBALL

Czas stanąć do walki z przeciwnikiem. Maski na głowach, markery w ręce i lecimy. Paintball to przede wszystkim spryt i asertywność, pokażemy Wam kilka sztuczek, dzięki którym będziecie prawdziwymi wojownikami na paintballowym polu.

PONTONYKIDS

ABC ROZBITKA

Blok zajęciowy który spędzimy na wodzie. Nauczycie się sprawnie wiosłować i przemieszczać pontonami, dowiecie się jak podjąć rozbitka z wody, a także co zrobić w razie uszkodzenia Waszej jednostki pływającej.

ŁAPINO DWU DNIOWE WYCIECZKI SZKOLNE

WIATRÓWKI

Teoria to podstawa, ale  zajęcia strzeleckie na strzelnicy dają prawdziwą satysfakcję z posiadanej wiedzy. Na specjalnie wydzielonej strzelnicy spróbujemy swych sił w strzelaniu z wiatrówek – zarówno tych krótkich jak i długich.

4 - dniowa wycieczka szkolna Przygoda Roma Łapino

ARCHERY TAG

ARCHERY TAG to połczenie łucznictwa i paintballa, czyli wyposaeni w łuki, strzelamy do siebie. Oczywiście wszystko jest bezpieczne, Rekruci maj na głowach ochronne maski, a strzały s zakończone nie grotem, a mikk gbk.

 

Outdoors makeing fire by flint

OGIEŃ

Rozpalanie ognia to najważniejsza pozycja w survivalowym elementarzu. Nauczymy Was jak wybierać miejsce na palenisko, jak pozyskać i przygotować naturalną rozpałkę i opał. Omówimy kilka rodzajów ognisk wraz z konkretnymi przykładami zastosowania. Oprócz tego przygotujemy samodzielnie wodoodporną podpałkę i zapałki szturmowe, które niezależnie od pogody pozwolą Wam na rozpalenie ognia.

dzien drugi24

ŁUCZNICTWO

Chyba każdy kiedyś marzył o strzelaniu z łuku. Dlatego postanowiliśmy tę piękną dyscyplinę sportu wpleść w program wycieczki. Uczestnicy poznają różne rodzaje łuków i sprawdzą swoje sokole oko.

MAPA W TERENIE

ORIENTEERING

MAPY – o mapach będziecie wiedzieli wszystko. Poznacie rodzaje map, czytanie odległości, znaki topograficzne i inne zagadnienia.
KOMPAS – jak już znacie mapy trzeba zaprzyjaźnić się z kompasem. Nauczycie się jak wykorzystać ten tandem do sprawnego poruszania się w terenie.
GRY TEREOWE – praktyczne wykorzystanie zdobytej wiedzy. Nie obędzie się bez Nocnych Podchodów.

linowe zajęcia

WĘZŁY I ASEKURACJA

Każdy Rekrut sam wiąże swoje liny, a więc ósemka, prosty, skrajny tatrzański po szkoleniu będą bułką z masłem. Kolejnym etapem będzie omówienie przyrządów alpinistycznych takich jak kubek, gri gri czy stop rolka. Kolejny etap to szkolenie z  auto asekuracji, oraz asekuracji partnera. Zdobytą wiedzę spożytkujemy na budowie mostów linowych.

 

3 dniowa wycieczka szkolna Survival Roma Łapino

KOMUNIKACJA

RADIA – potocznie zwane krótkofalówkami, pomimo ograniczonego zasięgu to wspaniały sposób na komunikację.
SZYFRY – czyli jak komunikować się tak, aby tylko wybrani mieli dostęp do właściwej treści. Poznacie tajniki kryptograficznych algorytmów szyfrujących.
ALFABET MORSE’A – nauka odczytywania wiadomości przerzynanych dźwiękiem lub światłem.

TARP

BUDOWANIE SCHRONIENIA

Jedna z podstawowych rzeczy w survivalu. Każdy może się zgubić w terenie, a gdy zapada zmrok i mamy ciężkie warunki atmosferyczne, warto przygotować odpowiednie schronienie. Przećwiczymy budowę różnego rodzaju schronień przy wykorzystaniu dostępnych w lesie materiałów oraz tego, co zabierzemy ze sobą na wyprawę.

woda

WODA

Woda to życie, a nauka mówi, że życie z wyszło z wody. Dowiecie się jak czerpać, uzdatniać i gdzie szukać wody. Na jakie zagrożenia zwracać uwagę podczas jej pozyskiwania. przygotujemy naturalny filtr do wody oraz przyjrzymy się rożnym metody jej uzdatniania.

survivalcamp8

GEOCACHING

GPS – co mówią nam współrzędne GPS, GLONASS, Galileo. Rekruci dowiedzą się jak odczytywać położenie przy pomocy nadajnika, jak wyznaczać najkrótsze drogi do celu.
GEOCACHING – terenowa gra polegająca na poszukiwaniu ukrytych skarbów, zagadek i zaszyfrowanych  haseł. Wykorzystacie wcześniej zdobytą wiedzę o nadajnikach GPS.

TRATWY

TRATWY

Budujemy jednostkę pływającą. Prosta sprawa? No niekoniecznie… Nawet mając wszystkie potrzebne materiały pod ręką, potrzeba sporo cierpliwości i staranności, aby uczynić naszą tratwę pływającą. A warto, aby pozostałą w jednym kawałku, bo czekają nas małe regaty.

TORREKRUTA

TOR REKRUTA

Czas się zmęczyć i trochę pobrudzić. Ekstremalny tor przeszkód – kilkanaście niespodzianek- ścianki, równoważnie, opony, zasieki… a czas ucieka. Po serii próbnej, pora na małe zawody.

first

PIERWSZA POMOC

Podstawowa znajomość z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz umiejętność szybkiego reagowania, mogą uratować czyjeś życie.  Zajęcia prowadzone przez ratowników medycznych, pokażą Wam jak działać skutecznie i nieść pomoc nie będąc medykiem,

gra nocna survival

NOCNE PODCHODY

Klasyczne podchody, ale w nocnej scenerii. Wierzcie lub nie, ale las nocą to zupełnie inne miejsce niż za dnia.

DSC_0100

DREZYNY

Pojazd kolejowy napędzany silą mięśni. Zabierzemy Was na niecodzienną wycieczkę, fantastyczna zabawa gwarantowana.

kuchnia polowa dzieci

KUCHNIA POLOWA

Leśne Gotowanie to warsztat kulinarny, realizowany w całości w warunkach na terenie naszego bushcraftowego obozowiska. Gdy przyjdzie pora obiadowa jako ludzie lasu, przystąpimy do ogniskowego gotowania. Wspólnie przygotowany posiłek na łonie natury będzie elementem warsztatów jak i integracjo naszego zespołu.

BRANSOLETKA SURVIVAL

ZAJĘCIA DODATKOWE

Przerwę od leśnych zmagań wykorzystamy na:
– gry zespołowe
– kino survivalowe
– paracordy
– wieczorne biesiady przy ognisku
– kantyna z gorącą herbatą, piłkarzykami, dartem i planszówkami

fabrykaprzygody_2020.12.11_55le5d

WYPRAWA REKRUTÓW

Wychodzimy po obiedzie, wracamy rano. Wyprawa w czasie której Rekruci napotykają zadania specjalne sprawdzające zdobyte umiejętności. Prawdziwy test hartu ducha, wytrwałości oraz etap w którym jedynie zespołowa praca pozwoli osiągnąć sukces.

HARMONOGRAM

półkolonie

7:30/8:00 - spotkanie z instruktorami - Gdańsk -Kowale parking.
9:00 - 13:00 blok programowy
10:00 - 10:30 drugie śniadanie
13:00 - 14:00 przerwa obiadowa
14:00 - 16:30 - blok programowy
9:00 - 13:00 blok programowy
17:30 - odbiór dzieci - Gdańsk Kowale - parking
Program zajęć nie jest stały może różnić się w zależności od danej sekcji, wieku dzieci oraz war

TERMIN

15.07 - 24.07.2022
24.07 - 31.07.2022
31.07 - 07.08.2022

Gdzie to się wydarza?

NA ŁONIE NATURY

ŁAPINO - OW DOROTA

Bazą obozową będzie Ośrodek Wypoczynkowy Dorota  położony w lesie nad przepięknym jeziorem w Łapinie ok. 20 km. od Gdańska. Ośrodek jest ogrodzony i monitorowany, ma bezpośredni dostęp do wody, własną piaszczystą plażę z wydzielonym kąpieliskiem oraz pomost. Ośrodek dysponuje przystanią wodną, w której cumujemy nasze łódki, kajaki i rowerki wodne. Uczestnicy obozu zakwaterowanie są w ładnie wykończonych 6 – 10-osobowych domkach drewnianych dysponujących 3 – 4-osobowymi pokojami z pełnym węzłem sanitarnym.
Na terenie ośrodka dysponujemy rozbudowaną infrastrukturą sportową:
park linowy, siatka wspinaczkowa, pole paintball, sprawnościowy tor przeszkód, strzelnica łucznicza i wiatrówka, boiska sportowe, sprzęt pływający,  świetlica (ping-pong, piłkarzyki), sala dyskotekowa, strefa relaksacyjna, miejsca ogniskowe.

WAŻNE INFORMACJE

OBÓZ survivalowy

Ekwipunek Survivalowca
Strój dostosowany do pogody i aktywności terenowych
Odpowiedni zapas koszulek i bielizny
Cieplejsza bluza lub polar
Bielizna termoaktywna
Kurtka przeciwdeszczowa
Niewielki i wygodny plecak na wyprawy do lasu
Mata do siedzenia
Latarka - wskazana czołówka
Butelka na wodę
Środki higieny
Strój kąpielowy i ręcznik
Krem z filtrem
Czapeczka z daszkiem
Coś na kleszcze i komary

CZEGO NIE ZABIERAMY
Replik broni, laptopów, konsol, PSP, zegarki z możliwością dzwonienia, itp.

TELEFONY
Lepiej zostawić w domu, kontakt będzie możliwy poprzez kadrę. Jeżeli koniecznie chcecie zabrać telefony to od razu uprzedzamy,
że trafiają do depozytu i będą wydawane 2 razy w ciągu całego pobytu tylko na czas kontaktu z rodzicami.

DOWOZY - TRANSPORT
Dojazd na obóz wyłącznie własnym transportem. Przyjazd w godzinach 14.00 – 16.00. Odjazd w ostatni dzień do godziny 11.00.

Bagaże dzieci najmłodszych, a także wartościową odzież (kurtki, spodnie, bluzy, buty) prosimy podpisać imieniem i nazwiskiem. Ułatwia to namierzenie rzeczy zagubionych lub pozostawionych w ośrodku.

1 dziecko

wiek 12-14 lat
2470 zł
 • 9 dni przygody
 • 8 noclegów
 • Pełne wyżywienie
 • Opiekę instrukorską
 • Bezpieczeństwo - NNW
 • Opieka medyczna
 • Codzienna fotorelacja
 • Wiek dzieci: 12-14 lat
 • Koszulka Rekruta

Każde kolejne dziecko

(SIOSTRA, BRAT, KUZYNOSTWO, KOLEZANKA, KOLEGA)
50 zł taniej
 • 9 dni przygody
 • 8 noclegów
 • Pełne wyżywienie
 • Opiekę instruktorską
 • Bezpieczeństwo - NNW
 • Opieka medyczna
 • Codzienna fotorelacja
 • Wiek dzieci: 12-14 lat
 • Koszulka Rekruta