Obóz survivalowy – REKRUCI

Obóz survivalowy – REKRUCI

Wycieczki szkole aktywne

Podstawowe informacje

 • Wiek

  10 – 14 lat

 • Ośrodek

  OW ROMA Łapino

Na obóz survivalowy dla Rekrutów zapraszamy uczestników, którzy już co nieco o nim wiedzą lub są mocno zmotywowani, by się dowiedzieć. 10 dni w Ośrodku Wypoczynkowym ROMA Łapino spędzimy na aktywnej rozrywce: pokonywaniu codziennego trudu szkoły przetrwania, grach zespołowych i indywidualnych zadaniach zręcznościowych i sportowych. Na naszych obozach survivalowych spotykają się uczestnicy, którzy chcą poznać nowych kolegów i koleżanki – a więc dobrze zgrana drużyna i szalone wyzwania czekają! Za każde dobrze wykonane zadanie uczestnicy zdobywają specjalną odznakę, która jest przepustką do wyższego poziomu survivalu.

W programie:

 • Odznaki Rekrutów
  Każdy z uczestników obozu Fabryka Przygody będzie miał możliwość zdobyć szereg odznak za kluczowe sprawności. Odznaki te są świetnym systemem motywującym do wzmożonej pracy i treningów. To nagroda nie tylko za wybitne osiągnięcia, ale przede wszystkim za zaangażowanie i wolę walki o jak najlepszy wynik. Ale nie to jest w nich najważniejsze. To właśnie odznaki dają naszym Rekrutom możliwość uczestnictwa w organizowanych przez nas wydarzeniach.
  Odznaczenia Fabryki Przygody to przepustka do klubowego profilu, gdzie przez cały rok będziecie mogli współtworzyć z nami plany kolejnych obozów i wydarzeń,
  zdobywać nagrody rzeczowe oraz zniżki na następne obozy.

Do zdobycia nasza Legendarna Dziesiątka:

 • SNAJPER
 • RATOWNIK
 • KARTOGRAF
 • REKRUT
 • SOKOLE OKO
 • DUCH
 • TRAPER
 • WĘZŁOSŁUP
 • SUPER GOŚĆ

Codziennie rano
Regularność jest bardzo ważna w życiu każdego rekruta, uczy dyscypliny i gospodarowania czasem. Na obozie letnim dla Rekrutów dzień zaczyna się wcześnie rano. Pierwsze dni uczestnicy spędzają na BootCampie.

– codzienne rozgrzewki – 30 minut porannego rozruchu jeszcze nikomu nie zaszkodziło, a wręcz przeciwnie, te pół godziny sportu doskonale budzi i przygotowuje na dzień pełen adrenaliny.

– tor komandosa – pierwszy kontakt z naszym torem przeszkód będziecie mieli już w dniu przyjazdu i radzimy się z nim zaprzyjaźnić, bo trochę czasu tam spędzicie.
Gwarantujemy, że w dniu wyjazdu Wasz czas na naszym torze będzie lepszy niż na początku. Uwaga, bo można zdobyć nagrodę specjalną za osiągnięcie najlepszego czasu turnusu!

Survival

Fabryka Przygody specjalizuje się w zajęciach z survivalu. W programie Rekrutów znajdują się:

– szałasy – aby czuć się komfortowo w trudnych warunkach musi być nam sucho i ciepło. Dlatego podstawowa umiejętnością Rekruta jest znalezienie odpowiedniego materiału, przygotowanie i zabezpieczenie terenu a w końcu – postawienie szałasu w lesie i przetrwanie w nim przez całą noc.

– ogniska – u nas nie ma podpałki czy zapalniczek. Uczymy Rekrutów, jakie są alternatywne metody pozyskiwania ognia, edukujemy o rodzajach ognisk. Z żywiołem nigdy nie ma żartów, więc te zajęcia to nie zabawa, ale nauka myślenia i wyobraźni.

– kamuflaż – czyli widzieć wszystko i nie zostać zauważonym przez nikogo. Zdradzamy sekrety tajników maskowania, po zajęciach z kamuflażu Rekruci potrafią stopić się z otoczeniem niczym lwy na sawannie.

– pożywienie – uczestnicy nauczą się, które pożywienie z lasu czy łąki jest jadalne i zdrowe, a którego bezwzględnie unikać. Przygotują improwizowana wędkę i będą łowić ryby. Nauczymy ich zbierać runo leśne. Ważną częścią tego bloku zajęć będzie też edukacja o roślinach i grzybach trujących.

– woda – co zrobić gdy pić się chce, kranu z wodą brak, a do najbliższego sklepu kilka dni drogi?

– tratwy – Rekrut potrafi zbudować tratwę, którą przeprawi się przez wielką ale i mniejszą wodę. Żeby było naprawdę ciekawie – popłyniemy na prawdziwą wyspę.

– metody przetrwania – w lesie jak i całym życiu – nie ma lekko, a więc nauczymy Rekrutów przetrwania. Poznają podstawowe narzędzia, broń i metody.

– przeprawy – nauka pokonywania bagien, rzek, jarów i wąwozów przy pomocy lin i innych dostępnych materiałów. Innymi słowy: błoto, całe masy błota.

Strzelectwo

– strzeleckie ABC – teoria to podstawa, ponieważ dopiero na solidnych fundamentach buduje się umiejętności strzeleckie.

– wiatrówki (otwarte przyrządy celownicze) – zapoznajemy uczestników ze sprzętem, uczymy techniki, opanowania i dużo, dużo trenujemy.

– snajperki (zamknięte przyrządy celownicze) – celne strzelanie na dalsze dystanse to jeszcze lepsza zabawa, która doskonale ćwiczy koncentrację. Uczestnicy otrzymują do dyspozycji sprzęt z lunetami celowniczymi i tarczami na dystans 30 metrów.

– strzelnica dynamiczna (krótkie pistolety pneumatyczne) – kiedy Rekrut opanuje strzelanie z postawy natowskiej stojącej, klęczącej, leżącej, to czas ruszyć na strzelanie dynamiczne – połączenie toru przeszkód i strzelania.

– łuki – Robin Hood i faceci w rajtuzach? Niekoniecznie. Łucznictwo to wspaniały sport, którego tradycje sięgają starożytności. Na naszych Rekrutów czekają łuki sportowe, tradycyjne i bloczkowe.

– proce – proca to broń, której historia sięga neolitu, my skupimy się jednak na nowożytnej procy neurobalistycznej i pokażemy Rekrutom jak skutecznie i bezpiecznie się nią posługiwać. Uwaga, Każdy Rekrut zbuduje własną procę!

– paintball – klasyk jest klasyk, jak mawiał klasyk. Na specjalnie przygotowanym polu spotkamy się kilka razy w ciągu turnusu (500 kulek na gracza)

– Archery Tag – kiedy już poznamy podstawy strzelania z łuku, Rekruci dzielą się na drużyny, by swoje umiejętności wypróbować. Archery Tag to połączenie łucznictwa i paintballa, czyli wyposażeni w łuki, strzelamy do siebie. Oczywiście wszystko jest bezpieczne, Rekruci mają na głowach ochronne maski, a strzały są zakończone nie grotem, a miękką gąbką.

Wspinaczka

– nauka węzłów – dobry Rekrut sam wiąże swoje liny, a więc: ósemka, prosty, skrajny tatrzański po zajęciach z nauki węzłów będą bułką z masłem.

– nauka teorii i sprzęt wspinaczkowy – nigdy nie używamy narzędzi nie znając ich budowy i zasady działania – to jedna z ważniejszych zasad Fabryki Przygody. Dlatego, na początku zajęć ze wspinaczki uczymy się teorii asekuracji i poznajemy dostępne rozwiązania sprzętowe.

– podstawy asekuracji – kiedy przyswoimy już teorię, a obudzeni w środku nocy potrafimy wiązać podwójną ósemkę, kubek jest dla nas czymś więcej niż naczyniem, a grigri nie kojarzy się z azjatycką kuchnią, to znaczy, że możemy wziąć się za asekurację.

– park linowy – skok Tarzana, zwodzona kładka, most birmański i kilkanaście innych przeszkód zawieszonych 3-4 metry nad ziemią, a to wszystko zwieńczone kilkudziesięciometrową tyrolką. Rekruci, wyposażeni w najnowocześniejsze uprzęże zdrowo się zmęczą, by pokonać wszystkie przeszkody.

– ścianka wspinaczkowa – ścianka jest tak jak każdy widzi, wystarczy tylko wejść na górę (czy „tylko” to się okaże), w dół już przyjemniej, bo zjeżdżamy.

– wieża ze skrzynek – pierwsze kilka to banał, powyżej dwunastu już tak stabilnie nie jest, dwadzieścia to ładny wynik, dwadzieścia cztery to rekord. Rekruci, poza siłą mięśni, ćwiczą też koncentrację i równowagę.

– slackliny – spacer po taśmach rozwieszonych pomiędzy drzewami to doskonały trening koordynacji ruchowej.

– most linowy – HIT. Przy użyciu poznanych technik zbudujemy własny most linowy!

Terenoznawstwo

– GPS – nie ma survivalu bez wiedzy o tym, co mówią nam współrzędne: GPS, GLONASS, Galileo. Rekrut pozna teorię systemów pozycjonowania. Nauczy się korzystać z odbiornika GPS.

– Geocaching – Rekruci dowiedzą się, jak wykorzystać odbiornik GPS, aby znaleźć ukryte skarby.

– mapy – o mapach wiemy wszystko i tą wiedzą dzielimy się z uczestnikami obozu. Będą więc: rodzaje map, skala, znaki topograficzne i umowne, praktyczne wykorzystanie mapy w terenie.

– kompas – jak mapa to i kompas, nauczymy się jak wykorzystać ten tandem do sprawnego poruszania się w terenie.

– gry terenowe – czyli nic innego jak praktyczne wykorzystanie nowo nabytych umiejętności z terenoznawstwa. Przygotowaliśmy kilka gier, gdzie poza nawigacją przy pomocy odbiorników GPS lub map i kompasów, sprawdzimy umiejętności Rekrutów z pozostałych dziedzin.

Pierwsza pomoc

szkolenie z pierwszej pomocy prowadzone przez doświadczonych ratowników medycznych, którzy uczą Rekrutów, jak pomagać w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia i dlaczego tak ważne jest, aby nie bać się pomagać.

Komunikacja

– szyfry – czyli jak komunikować się tak, aby tylko wybrani mieli dostęp do właściwej treści. Rekruci poznają tajniki kryptograficznych algorytmów szyfrujących od prostego podstawiania, po wielopoziomowe szyfrogramy.

– radia – potocznie zwane krótkofalówkami, pomimo ograniczonego zasięgu to doskonały sposób na komunikację.

– alfabet Morse’a – stworzony w pierwszej połowie XIX wieku, doskonały przykład uniwersalnego kodu, gdzie poszczególne znaki mogą być reprezentowane za pomocą dźwięków, światła, impulsów elektrycznych czy zapisu w postaci kropek i kresek. To wiedza, którą każdy powinien mieć, nie tylko Rekrut.

Wyprawa Rekrutów

To dwudniowa wyprawa z gra strategiczną, w czasie której Rekruci szukają pożywienia i samodzielnie organizują nocleg. Czy jest lepszy sposób, by sprawdzić wiedzę, którą zdobywali podczas turnusu?

Zajęcia dodatkowe

– kąpiele w jeziorze
– gry zespołowe (siatkówka plażowa, piłka nożna, koszykówka)
– zajęcia integracyjne
– ogniska
– wieczorne spotkania w kantynie

Rodzice: Wasze dzieci spędzą bezpiecznie czas pod okiem wyszkolonych fachowców, którzy znają potrzeby dzieci w wieku 10-14 lat, nauczą ich dyscypliny i zdrowej rywalizacji

Cennik – obozy survivalowe – LATO 2020

Data Okres
Cena
5 lipca – 14 lipca10 dni1 870 PLN
14 lipca – 23 lipca10 dni1 870 PLN
23 lipca – 1 sierpnia10 dni1 870 PLN
1 sierpnia – 10 sierpnia10 dni1 870 PLN

 

Cena zawiera:

 • Realizację programu obozu dla Rektutów
 • 9 noclegów
 • Opiekę wyszkolonej kadry
 • Opiekę medyczną
 • Opiekę ratownika
 • Ubezpieczenie NNW na kwotę 10 000 zł
 • Pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja z możliwością menu wegetariańskiego)
 • Suchy prowiant na drogę powrotną
 • Wakacyjne zdjęcie z turnusu (elektroniczne)
 • Pamiątkowe gadżety

Cena nie zawiera:
Kaucji zwrotnej w wysokości 30 zł

Transport

Transport za dopłatą pod opieką pilota tranzytowego z największych miast w Polsce. Szczegóły w Regulaminie dojazdów. Dojazd i odbiór własny uczestników odbywa się w wyznaczonych godzinach.

 • Częstochowa – 230 zł
 • Kraków – 230 zł
 • Katowice – 230 zł
 • Warszawa – 230 zł
 • Łódź – 210 zł
 • Toruń – 200 zł

* transport odbywa się tylko i wyłącznie pod warunkiem wyjazdu z danego miasta minimum 10 osób!!

miejsca i godziny wyjazdu będą dostępne na 3-5 dni przed dniem rozpoczęcia imprezy,

Informacje dotyczące transportu

Jeżeli dojazd na obóz własnym transportem nie jest możliwy, to oferujemy transport
organizowany przez nas. W ramach usługi transportu zapewniamy opiekę
wykwalifikowanych opiekunów oraz bilety kolejowe lub autokarowe. W wypadku
zgłoszenia co najmniej sześciu uczestników z jednej miejscowości istnieje możliwość
dedykowanego transportu. Usługa transportu jest dodatkowo płatna i obejmuje
następujące lokalizacje: Warszawa, Łódź, Włocławek, Toruń, Bydgoszcz,
Gdańsk/Gdynia/Sopot, Rumia/Reda/Wejherowo, Słupsk, Lębork

Lokalizacja

Ośrodek Wypoczynkowy ROMA w Łapinie

Ośrodek Wypoczynkowy ROMA położony jest w lesie nad przepięknym jeziorem w Łapinie ok. 20 km od Trójmiasta. Ośrodek jest ogrodzony i monitorowany, posiada bezpośredni dostęp do wody, własną piaszczystą plażę z wydzielonym kąpieliskiem oraz pomost. Ośrodek dysponuje przystanią wodną, w której cumujemy nasze łódki, kajaki oraz rowerki wodne. Uczestnicy obozów survivalowych zakwaterowani są w ładnie wykończonych domkach drewnianych dysponujących 2-3 osobowymi pokojami z pełnym węzłem sanitarnym.

Na terenie ośrodka dysponujemy rozbudowaną infrastrukturą sportową:

 • park linowy,
 • siatka wspinaczkowa,
 • boiska do siatkówki plażowej, koszykówki,
 • boisko piłkarskie ze sztuczną murawą,
 • kort tenisowy,
 • sprawnościowy tor przeszkód,
 • pole do paintball,
 • stanowiska strzelnicze,
 • świetlica (ping-pong, piłkarzyki),
 • sala dyskotekowa i sala taneczna,
 • strefa relaksacyjna,
 • namiot do zajęć rekreacyjnych (300m2),
 • wiata do zajęć artystycznych,
 • grillowiskio i miejsca na ognisko,
 • własna piaszczysta plaża, pomosty,
 • sprzęt pływający (kajak, rowerki, łódki)

Dokumenty

Po dokonaniu rezerwacji otrzymacie państwo komplet dokumentów (drogą elektroniczną, a na wyraźne życzenie drogą pocztową): umowę, której integralną częścią są „Warunki uczestnictwa” oraz kartę kwalifikacyjną (karta przeznaczona jest dla niepełnoletnich uczestników imprez).

 

Skan podpisanej umowy oraz wypełnionej karty kwalifikacyjnej należy odesłać w ciągu 7 dni od dnia jej wystawienia (jest to termin tożsamy z terminem wpłaty zaliczki) na adres: obozy@fabryka-przygody.com

 

Karta kwalifikacyjna stanowi dla nas bardzo ważny dokument. Dlatego prosimy, aby uwzględnić w niej wszystkie istotne informacje na temat stanu zdrowia dziecka. Jeżeli dziecko musi przyjmować na stałe leki konieczne jest zlecenie lekarskie (znajduje się ono w karcie i musi je wypełnić i podpisać lekarz). Wyłącznie zlecenie lekarskie umożliwi podawanie na stałe leku dziecku.
Otrzymanie skanu dokumentów,  zawsze potwierdzamy.
UWAGA! Skan prawidłowo wypełnionej i terminowo odesłanej do biura  karty kwalifikacyjnej jest warunkiem przyjęcia dziecka na obóz.

Płatności

 • Zaliczka wynosi minimum 700 złotych i płatna jest w ciągu 7 dni od dnia wystawienia umowy. Dzień zapłaty wskazany jest ściśle w umowie.

 

 • Pozostałą kwotę należy wpłacić najpóźniej 30 dni przed dniem rozpoczęcia imprezy. Po zaksięgowaniu końcowej wpłaty na koncie otrzymają Państwo automatyczne powiadomienie e-mail.

 

 • Rabat. Prosimy pamiętać, że jeżeli udało się Państwu skorzystać z jakiegoś rabatu muszą Państwo pilnować terminów płatności. UWAGA! Przekroczenie terminu płatności skutkuje automatycznym anulowaniem przyznanego rabatu.

Faktury

FAKTURY

 • Faktury wystawiamy na podstawie deklaracji złożonej w formularzu rezerwacyjnym wypełnianym przez Państwa on-line lub mailowej.

 

 • Bardzo prosimy o sprawdzenie w firmie, czy zakładzie pracy, na kogo ma zostać wystawiona FV (na Państwa, dziecko, firmę) tak, aby uniknąć wystawiania korekt.

 

 • Standardowo FV zawiera następujące informacje:
  • termin i miejsce wypoczynku
  • imię i nazwisko uczestnika
  • informację „wypoczynek dzieci i młodzieży”

 

 • W przypadku, gdy taka deklaracja nie została złożona w chwili rezerwacji imprezy, konieczne jest przesłanie mailem (obozy@fabryka-przygody.com) wszystkich danych niezbędnych do wystawienia dokumentu.

 

 • FV wystawiamy po dokonaniu całkowitej płatności i w ciągu 14 dni od daty zakończenia imprezy.

 

 • Wniosek o wystawienie FV można zgłosić najpóźniej do 14 dni po zakończeniu imprezy!

 

 • FV wysyłamy pocztą elektroniczną w formacie PDF, na adres e-mail wskazany w umowie. FV pocztą tradycyjną wysyłamy wyłącznie na wyraźne życzenie Klienta.


Informacje dotyczące imprezy

Ośrodek *

Impreza *

Turnus *


Dane uczestnika

Imię *

Nazwisko *

Pesel *

Płeć *

Adres *

Miejscowość *

Kod pocztowy *

Województwo *


Dane rodzica

Telefon *

Dodatkowe numery telefonów *

Adres *

Miejscowość *

Kod pocztowy *

Województwo *


Informacje dotyczące faktury VAT


Informacje dotyczące transportu

Transport (wyjazd) *

Proszę wybrać opcję transportu

Transport (powrót) *

Proszę wybrać opcję transportu

Zapoznaj się z cenami transportu na rozkładzie jazdy Fabryka Przygody.


Promocje i rabaty

Wybierz rabat *

Karta dużej rodziny *

Szczegóły i warunki "Promocji" znajdziesz w strefie promocji Fabryka Przygody.


Pozostałe informacje

Email *

Skąd dowiedzieli się Państwo o naszej ofercie? *

Sposób wysłania umowy *


Posiadamy wszelkie niezbędne uprawnienia i certyfikaty:

Fabryka Przygody

ul. Przemysłowa 3, 83-050 Kolbudy

tel./fax +48 58 691 72 98
email: info@fabryka-przygody.com

Biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 – 17.00